Mintos bonus 1% k investicím do 90 dní

Pro nové investory nabízí portál Mintos bonus až 1% ke každé investici uskutečněné do 90 dní od registrace. Tento stručný text slouží k tomu, aby investor věděl, jak svůj bonus může získat, kdy jej obdrží a jak si může zajistit, aby byl co největší a přesně vypočítat jeho hodnotu.

Jak se výše bonusu vypočítá?

Výše bonusu nemusí být celé 1% z měsíčně uložené částky. Většinou je to méně. Věc se má tak, že bonus se vypočítává na základě dne v měsíci, kdy je investice uskutečněna a jak dlouho peníze aktivně fungují. Vzoreček pro výpočet bonusu by se dal popsat nějak takto:

Měsíční úložka * (0,01 * den uskutečnění investice/31)

Jinými slovy, pokud nový uživatel zainvestuje na začátku měsíce, obdrží celé 1%. Pokud zainvestuje až v polovině měsíce, obdrží polovinu bonusu. Bonus se přičítá nezávisle na výši částky a pro libovolný počet úložek v každém z následujících 3 měsíců. Platí jen jednoduché omezení – bonus z každé částky se vypočítává pouze jednou a je splatný na začátku měsíce následujícího.

Průměrná výše výnosů na portálu Mintos je 1% měsíčně. S bonusy lze výnosy za první tři měsíce prakticky zdvojnásobit. Velmi zajímavé jsou také nárazové cashback akce, kdy za investici do dlouhodobých půjček lze získat další bonusy.

Jak bonus k registraci získat?

Postačí se registrovat skrze tlačítko níže, které vás přesměruje na oficiální stránku portálu Mintos. Kromě informací o platformě tam pod obřím obrázkem naleznete i tlačítko „Registrujte se“ s bonusem 1% k nové registraci. Poté co projdete rychlým registračním procesem a zainvestujete první částku se bonus připíše počátkem dalšího měsíce. Takto až 3x za sebou.

Získat bonus 1% k investici

Výhody a nevýhody Mintosu

O P2P platformě Mintos jsem napsal samostatný článek s dvouročními zkušenostmi s užíváním. Naleznete ho zde. Tento krátký odstavec je jakousi sumarizací.

Zisk z úroků mého účtu přibližně 19 EUR za jeden měsíc.

Výhody

  • Investovat lze do zajištěných půjček. Buďto s garancí vykoupení nebo jistinou.
  • Vybírat lze z téměř 30 nebankovních poskytovatelů, které umožňují širokou diverzifikaci napříč zeměmi a typy půjček.
  • Investovat lze v 7 měnách včetně české koruny (byť omezeně, kvůli nedostatku nabídek) s takovým málem, jako 300 Kč, což odpovídá minimálnímu podílu na jednom úvěru. S malou částkou si lze vše osahat a v případě spokojenosti lze zainvestovat více.
  • Mintos je předním hráčem v Evropě co se P2P lendingu týče. Jen stěží lze najít uživateli tak hojně doporučovanou platformu.
  • S platformou se lze poměrně rychle naučit a investování pomocí nástrojů automatizovat na základně předem navolených parametrů. Lze tak ušetřit čas se správou.
  • Peníze lze na Mintos zaslat pomocí českého účtu a následně je za výhodný poplatek převést do jiných měn. Netřeba žádných zahraničních transakcí.

Nevýhody

  • Nutno každý rok řešit daňové přiznání. Je to investice, jako každá jiná.
  • P2P lending je poměrně dynamické odvětví a pochopitelně má svá rizika. Vyjmenujme alespoň krach poskytovatele, krach platformy, riziko nesplácení. Na úvěrech se může podepsat případná finanční krize. Jak tedy mnozí uživatelé tvrdí, nejedná se o zaručenou investici. Nic takového pochopitelně neexistuje.
Hodnocení portálu z téměř 140 nezávislých recenzí na TrustPilot.

Závěr

Když to shrneme, P2P lending je vhodný pro každého, kdo už nějakou dobu chce začít s investováním, ale neví jak. Během dvou dnů lze snadno začít s tím, co mnozí odkládají celý život – s budováním finanční svobody. Je to však dlouhá a trnitá cesta, kterou nelze doporučit každému. Bude potřeba se dále vzdělávat a učit se s penězi lépe pracovat. P2P lending vyžaduje osobní aktivitu k investicím – o své peníze se staráme sami se všemi benefity i následky.

Je to však cesta, kterou mnoho lidí, včetně mě preferuje před pasivitou a svěření těžce vydělaných peněz do rukou finančních poradců.

Získat bonus 1% k investici